0322 454 00 62

KUZEY EGE - İSTANBUL

KUZEY EGE - İSTANBUL

Şirince - Alaçatıİzmir- Ayvalık - Cunda Adası - Küçükkuyu 

Edremit- Assos - Geyikli Köyü - Bozcaada – Çanakkale- Aynalı Çarşı Truva Atı - Gelibolu - Şehitlikler - Abide – Çorlu

 Ağva - Şile - Polenezköy - Taksim – Beyoğlu- İstanbul 

1453 Panaroma Müzesi - Sultanahmet Meydanı – Topkapı Sarayı - Ayasofya  -Kumkapı- Eminönü - Boğaz Turu - Ortaköy

 

 

(6 gece konaklamalı)


 1.Gün 18.00 de toplanma 18.30 da hareket

 

 2. Gün: Şirince - Alaçatı - Kordon - Tarihi Saat Kulesi - Kemeraltı  - İzmir

Sabah kahvaltı sonrası Şirince'ye varış Şirince'nin otantik sokaklarında yürüyüş yapabilir yöre meyveleriyle yapılmış şaraplardan satın aldıktan sonra Gümüldür – Seferihisar yol üzeri Alaçatı'ya hareket ediyoruz. Alaçatı'ya gidiyoruz. Alaçatı'nın şirin sokaklarında yürüyüş yapabilir ve Damla Sakızlı Türk Kahvesi ile günün yorgunluğunu atabilirsiniz. Alaçatı'daki serbest zamanımızın ardından İzmir şehir merkezine gidiyoruz. Kordon Boyu, Tarihi Saat Kulesi, Kemeraltı Çarşısı gezilerimizi yaptıktan sonra konaklayacağımız 4* Aksan otele gidiyoruz. Otelde alacağımız akşam yemeği sonrası dinlenme.

 

 3. Gün: Ayvalık - Cunda Adası - Küçükkuyu - Edremit Körfezi - Adatepe Köyü - Zeus Altarı - Güre

Sabah açık büfe kahvaltımızı alıyoruz  otelden ayrılma  Aliağa yol güzergâhından Ayvalık'a 

hareket  Sahil manzaralı yolculuğumuzun ardından Ayvalık'ta ilk olarak Şeytan Sofrası'na çıkıyoruz. Masmavi deniz ve yemyeşil adacıkların oluşturduğu eşsiz tabloyu izledikten sonra Ayvalık içinden geçerek Cunda Adasına hareket ediyoruz. Cunda Adasında serbest gezme molası veriyoruz. Burada meşhur Ayvalık Tostu ve Girit Dondurmasının tadına bakabilirsiniz. Cunda Adası gezimizin ardından Küçükkuyu'ya gidiyoruz. Adatepe Zeytinyağı Müzesi'nin görülmesi. Kazdağları eteklerindeki Adatepe Köyü'ne hareket ediyoruz. Edremit Körfezi'ne hâkim bir noktada bulunan Zeus Altarı'nı görüp tarihi köy içinde yürüyüş yapıyoruz. ardından Tahta Kuşlar köyünde Kazdağları ve Türkmen Kültürüne ait objelerin sergilendiği Özel Tahta Kuşlar Etnoğrafya Müzesi'nin gezilmesi sonrasında  konaklayacağımız 4* Zileli otele yerleşme ve  akşam yemeği- konaklama.

 

 

 

 4. Gün: Assos - Geyikli Köyü - Bozcaada - Çanakkale

Sabah  açık büfe kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp Assos'a gidiyoruz. Tarihi çarşısı ve otantik taş sokaklarıyla sizleri büyüleyecek Ege kenti Assos'ta yapacağımız gezi sonrasında Geyikli'ye gidiyoruz. Buradan feribotla Bozcaada'ya geçiyoruz. Rengârenk çiçekler ve sarmaşıklarla donatılmış otantik sokaklarda yapacağımız yürüyüş esnasında Türk ve Rum evlerini göreceksiniz. Çarşı gezimizin ardından dileyen misafirlerimiz Bozcaada'nın ünlü Ayazma Plajı'nda denize girebilirler.  ekstra öğle yemeği sonrasında Bozcaada'dan ayrılıp Geyikli'ye geçiyoruz. Aracımızla Çanakkale'ye gidiyoruz. Konaklama 4*Zileli Otele yerleşme, akşam yemeği ve dinlenme.

 

 

 

 

 

5. Gün: Çanakkale -Aynalı Çarşı -Truva Atı -Gelibolu-Şehitlik- Abide -Çorlu

Otelimizde  kahvaltımızın ardından Çanakkale turumuza başlıyoruz. Aynalı Çarşı ve Truva Film Atını gördükten sonra arabalı vapurla Gelibolu'ya hareket ediyoruz. Çanakkale savaşının en ağır yaşandığı ve Gelibolu'da şehitlikleri geziyoruz. ConkbayırıKilit BahirSettülbahir, Eceabat, Abide gezilerimizi yapıp ekstra öğle yemeğimizin ardından Marmara Adası ve Marmara Denizi manzarası eşliğinde Tekirdağ yol güzergâhını kullanarak Silivri Eser Diamond  Otel'e varış ve yerleşme- akşam yemeği ve dinlenme.

 

 6. Gün:  Ağva - Şile - Polenezköy - Taksim - Beyoğlu - Çiçek Psj

Otelde  kahvaltımızın ardından  aracımızla Ağva’ya hareket. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğumuzun ardından Göksu Nehri’nin kolları arasında yemyeşil bir sahil kasabası olan Ağva’ya varış. Göksu Nehri üzerinde yeşilin her rengini göreceğiniz ekstra tekne turuna çıkıyoruz. Tekne turu sonrasında sahile doğru yürüyüş yapıp sonra tekrar otobüsümüze geçiyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzun ardından Şile’ye varış. Dünyanın en büyük 2. Deniz Feneri ve Ağlayan Kayalar gezilerimizin ardından Şile bezi alışverişi de yapabileceğiniz çarşıda serbest zaman veriyoruz. Ekstra öğle yemeğimizi aldıktan sonra Şile’den ayrılıp Polonezköy’e gidiyoruz. Polonezköy’de Hristiyan Mezarlığı ve Kilisesi, Zosia Teyze’nin Anı Evi, Arıcılık Müzesi gezilerimizi yapıp İstanbul’a hareket ediyoruz. Konaklama yapacağımız 4*  Mia Berre Otel’e varış odalara yerleşme ve alacağımız akşam yemeği- serbest zaman. İsteyen konuklarımız Taksim  Beyoğlu  Çiçek Pasajına giderek eğlenceli bir akşam geçirebilirler. 

 

7. Gün:   İstanbul  - 1453 Panaroma Müzesi - Sultanahmet–

Topkapı Sarayı   -  Ayasofya -  Kumkapı

Otelimizde kahvaltı sonrası hareket,  ilk olarak 1453 Panorama Müzesini ziyaret ediyoruz. İstanbul Fethinin canlandırıldığı görsel müzeden etkileneceksiniz. Müze gezimizin ardından tarihi yarımadaya gidiyoruz. alacağımız ekstra öğle yemeği sonrası SultanAhmet Meydanı'nda 

Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Dikilitaş gezilerimizi yapıp konaklayacağımız 4*Mia Berre  Otele gidiyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra akşam yemeği ve dinlenme. Dileyen konuklarımızla Kumkapı'ya hareket Kumkapı'da serbest zaman sonrasında otelimize dönüş

 

 8. Gün: Eminönü - Boğaz Turu – Adalar turu - Adana

Kahvaltımızın ardından  otelden ayrılıp Eminönü İskelesine gidiyoruz. Benzersiz güzelliği ile sizleri hayran bırakacak tarihi yalıları, sarayları ve büyüleyici güzelliği ile boğazın eşsiz manzarasında yapacağımız Boğaz Turumuzun sonunda aynı tekneyle Heybeliada ve Büyükada turunu yapıp   Adana'ya hareket ediyoruz.  Adana'ya varış. 

Ücrete dahil olanlar                                                              Ücrete dahil olmayanlar                                                                      

* LÜKS TRAVEGO, TOURİSMO, İLE ULAŞIM

* İLK GÜN KAHVALTISI yolda tesiste

* İZMİR'DE 4* OTELDE 1 GECE KONAKLAMA,

* ÇANAKKALE'DE 4* OTELDE 2 GECE KONAKLAMA

* SİLİVRİDE   5* OTELDE 1 GECE KONAKLAMA

* İSTANBUL'DA  4* OTELDE 2 GECE KONAKLAMA

* OTELLERDE 6 AÇIKBÜFE KAHVALTI – 6 AKŞAM YEMEĞİ

* GELİBOLU FERİBOT ÜCRETLERİ

* SEYAHAT VE SAĞLIK SİGORTASI

* REHBERLİK HİZMETİ

* OTOBÜS İÇİ İKRAMLAR

 

* ÖĞLE YEMEKLERİ VEİÇECEKLER

* MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ,

* KİŞİSEL HARCAMALAR

* BOĞAZ TURU-Adalar turu

* AĞVA TEKNE TURU

 

TUR ÜCRETİ :  tl kişi başı