0322 454 00 62

BURSA – ÇANAKKALE

BURSA – ÇANAKKALE

 

BURSA – ÇANAKKALE

 

Cuma: 

Saat 15 00’da ofis önünde buluşmamızın ardından saat 19.00 da Ankara - Bursa  yol güzergâhından Çanakkale 'ye hareket ediyoruz.A

Cumartesi :

  ÇANAKKALE  şehir  merkezine  geçerek burada  Turuva atını ve  Aynalı  çarşıyı görüyoruz. Feribotla Eceabat’a geçerek Tarihi yarımada şehitlik turumuza başlıyoruz.Deniz Şavaşlarının yaşandığı tabyalar  ( Seyit Onbaşı’nın görev yaptığı Rumeli Mecidiye  tabyası ), Şahindere  sargı yeri, Şehitler Abidesi , Yayha Çavuş Şehitliği , Mehmetçiğe  saygı  anıtını görerek  öğle yemeğimizi  almak için Alçıtepe köyüne gidiyoruz. Kanlısırt, Lone  Pine tünelleri , 57. Alay şehitliği , M.KEMAL ATATÜRK’ÜN saatinin parçalandığı Conkbayırı’nı görüp Otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği, Dinlenme ve serbest zaman.

Pazar : 

Otelde kahvaltımızdan sonra Bursa şehir merkezine hareket ediyoruz. Bursa'ya varış. İlk olarak Tophane’ye gidiyoruz. Bursa’yı tepeden gören Tophane’de Tarihi Saat Kulesi, Osman Gazi ve oğlu Orhan Gazi Türbelerini, Saray ve Kale Kalıntılarını gördükten sonra yapımında Hacıvat ve Karagöz’ünde çalıştığı Ulu Camii’ye gidiyoruz. Ulu Camii gezimizin ardından şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizi ektra aldıktan sonra Cumalıkızık'a varış. Uludağ'ın eteklerinde, 700 yıl önce kurulmuş bir Osmanlı dönemi vakıf köyü olan Cumalıkızık Köyü'nde yürüyüş içerikli turumuza başlıyoruz. Osmanlı kır mimarisinin örneklerini Türkiye'de en iyi yaşatan köyde çeşme, ahşap bezemeli camii, kubbeli bir hamam göreceksiniz. Tarihi köyü ziyaretimiz sonrası Adanaya doğru hareket ediyoruz.

 DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

* LÜKS GEZİ ARAÇLARI İLE ULAŞIM,

* 1 GECE KONAKLAMA,

* KONAKLAMA YAPILAN OTELDE   SABAH KAHVALTISI,

* KONAKLAMA YAPILAN OTELDE AKŞAM YEMEĞİ,

* SEYAHAT SİGORTASI,

*FERİBOT ÜCRETİ

* OTOBÜS İÇİ İKRAMLAR,

* REHBERLİK HİZMETLERİ,

 

 * MÜZE GİRİŞLERİ

*TÜM KİŞİSEL HARCAMALAR

  * ÖĞLE YEMEKLERİ

*ilk gün sabah kahvaltısı 

    

 

    

FİYAT : 435 TLTUR ÜCRETİ   435 TL