0322 454 00 62

BURSA - ESKİŞEHİR

BURSA - ESKİŞEHİR

BURSA – ESKİŞEHİR

 

1. Gün: 

Saat 19.00’da istasyon önünde buluşmamızın ardından saat 19.30 da Ereğli - Konya - Çay - Bozüyük yol güzergâhından Bursa’ya hareket ediyoruz.

2. Gün: 

Saat 07.00 sularında Cumalıkızık'a varış. Uludağ'ın eteklerinde, 700 yıl önce kurulmuş bir Osmanlı dönemi vakıf köyü olan Cumalıkızık Köyü'nde yapacağımız yöresel kahvaltı sonrası yürüyüş içerikli turumuza başlıyoruz. Osmanlı kır mimarisinin örneklerini Türkiye'de en iyi yaşatan köyde çeşme, ahşap bezemeli camii, kubbeli bir hamam göreceksiniz. Tarihi köyü gezdikten sonra Bursa şehir merkezine hareket ediyoruz. Yaklaşık 30dakikalık yolculuk sonrası Bursa'ya varış. İlk olarak Tophane’ye gidiyoruz. Bursa’yı tepeden gören Tophane’de Tarihi Saat Kulesi, Osman Gazi ve oğlu Orhan Gazi Türbelerini, Saray ve Kale Kalıntılarını gördükten sonra yapımında Hacıvat ve Karagöz’ünde çalıştığı Ulu Camii’ye gidiyoruz. Ulu Camii gezimizin ardından Koza Handa serbest zaman veriyoruz. Eskiden ipekböceği kozalarının satışının yapıldığı Koza Han'da yöresel ürünler (dokuma – ipek ve havlu) bulabilirsiniz. Ekstra öğle yemeğimizi aldıktan sonra,   Eskişehir'e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz ve konaklama yapacağımız Otel'e varış ve odalarımıza yerleşmemizin ardından otelimizde akşam yemeğimizi alıyoruz ve ardından serbest zaman.

3. Gün: 

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından saat 08.30 da otelden ayrılıp tarihi Hititler Dönemi’ ne kadar uzanan Eskişehir'e gezimize başlıyoruz. İlk olarak hayranlıkla gezeceğiniz Balmumu Heykeller Müzesi'ni geziyoruz. Türkiye  siyasetine ve sanat camiasında iz bırakmış birçok ünlünün heykellerinden oluşan ve güzel bir koreografi ile sizlere sunulan müze gezimizin ardından Bizans'tan Selçuklulara, Osmanlılardan Cumhuriyet'e kadar uzanan kadim bir şehir olan Odunpazarı’nda Osmanlı’dan kalma Tarihi Odunpazarı Evleri’ni Kalaycı Arif Sokağı, Kurşunlu Camii ve Külliyesi'ni gezip Atlı Han'da Lüle Taşı eserlerinden satın alma imkânı buluyoruz. Ekstra öğle yemeği ardından Porsuk Çayında ekstra tekne turumuzu yapmak üzere şehir merkezine gidiyoruz.Tekne gezimizin ardından  Sazova Parkı gezisi ile turumuzu tamamlıyoruz Adana'ya hareket ediyoruz. Geç saatte Adana'ya varış ve turumuzun sonu. Bir başka Özgül Turizm gezisinde  görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

* LÜKS GEZİ ARAÇLARI İLE ULAŞIM,

* 1 GECE KONAKLAMA,

* 1. GÜN KAHVALTI,

* KONAKLAMA YAPILAN OTELDE 1 ADET AÇIK BÜFE SABAH KAHVALTISI,

* KONAKLAMA YAPILAN OTELDE 1 ADET AKŞAM YEMEĞİ,

* SEYAHAT SİGORTASI,

* OTOBÜS İÇİ İKRAMLAR,

* REHBERLİK HİZMETLERİ,

 

 * ÖĞLE YEMEKLERİ VE TÜM İÇECEKLER

 * MÜZE GİRİŞLERİ

 

 

FİYAT : TL

 

          KİŞİ BAŞI FİYAT