0322 454 00 62

KAHRAMANMARAŞ – NEMRUT DAĞI – ŞANLIURFA – HALFETİ – GAZİANTEP

KAHRAMANMARAŞ – NEMRUT DAĞI – ŞANLIURFA – HALFETİ – GAZİANTEP

 

KAHRAMANMARAŞ – NEMRUT DAĞI – ŞANLIURFA – HALFETİ – GAZİANTEP

 

 

Cuma :

Saat 19 30 da İstasyon meydanında buluşma , Bagaj işlemleri sonrasında saat 20.00 da hareket. Kahramanmaraş yolculuğumuz başlıyor. Kurtuluş Savaşındaki mücadelelerinden dolayı İstiklal Madalyasını hak etmiş Kahramanmaraş İlimize varıyoruz. Ardından Kahramanmaraş kalesi ‘ni panoramik olarak görüp, ardından  Ünlü Maraş dondurmasından tadabilirsiniz.  Adıyaman’a yolculuğumuz başlıyor. 

Cumartesi :

Kahta’ya varış ve minibüslerle Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. İlk olarak Kommagene krallığının hanımlarına ait  Karakuş Tümülüsü’nü görüyoruz. Ardından iki ilçeyi birbirine bağlayan ve Roma imparatoru Septimus Severus tarafından yaptırılan Cendere Köprüsü’nü fotoğraflıyoruz. Ardından Kommagene krallığının yazlık başkenti Arsemeia kentini gezdikten sonra  Dünyanın 7.Harikası olarak nitelendirilen Antiochos Tümülüsü’ne çıkıyoruz. Burada Nemrut Dağının zirvesinde bulunan Tanrı Heykellerini görüyoruz ve Tümülüsün etrafında gezimizi gerçekleştirdikten sonra Batı terasında güneşin doğuşunu ıizliyoruz. Ardından zirveden aşağıya iniyoruz. Tekrar minibüslerle Kahta’ya geliyoruz ve araçta alacağımız sandviç  kahvaltıyla 2.5 saatlik  Urfa’ya  yolculuğumuz başlıyor.Hz.Eyüp Peygamberin makamını ziyaret edip  , ekstra öğle yemeğimizi yiyoruz. Ardından Hz. İbrahim için yakılan ateşin küllerinden meydana geldiğine inanılan kutsal balıkların bulunduğu Balıklı Gölü ve Ayn Zeliha Gölünü, İbrahim Aleyhisselamın doğduğu mağara ve Mevlit Halil Camii gezilerimizi yapıyoruz. Bedesten Çarşısında alışveriş sonrasında Halfeti’ye hareket edeceğiz..Otele yerleşme , akşam yemeği ve sıra gecesi eğlencesi.

Pazar :

Sabah kahvaltımızın ardından, Tarihi Romalılar dönemine kadar uzanan bir kısmı sular altında kalan  Halfeti’de  ekstra tekne turu ile üç yanı baraj gölü ile çevrilmiş olan Rumkale ve sular altında kalmış bir kentin kalıntıları göreceğiz.Ardından Gaziantep’e  1.5 saatlik yolculuğumuz başlıyor. Şu anda müze olan Kurtuluş mücadelesi esnasında ünlü Antep savunmasının gerçekleştiği Gaziantep Kalesine gidiyoruz. Burada yöresel alışverişlerimizi yapacağımız  bakırcılar, yemeniciler, baharatçılar ve fıstıkçılar çarşılarında serbest zaman veriyoruz.Serbest zamanımız sonrasında Adana’ya hareketimiz başlıyor.20.00 civarında Adana’da oluyoruz.Bir başka Özgül Turizm gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

 

DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

* LÜKS GEZİ ARAÇLARI İLE ULAŞIM,
*  OTEL’DE 1 GECE KONAKLAMA,
* OTELDE 1 ADET AÇIK BÜFE SABAH KAHVALTISI,
* OTELDE 1 ADET AÇIK BÜFE AKŞAM YEMEĞİ,

*SIRA GECESİ EĞLENCESİ
* SEYAHAT SİGORTASI,                                                                           
* OTOBÜS İÇİ İKRAMLAR,
* REHBERLİK HİZMETLERİ,
* PROGRAMDA BELİRTİLEN GEZİLER

 

* ÖĞLE YEMEKLERİ VE TÜM İÇECEKLER
* MÜZE GİRİŞLER

 

 

 

          FİYAT :