0322 454 00 62

ORTA AVRUPA TURU

ORTA AVRUPA TURU

Orta Avrupa Turları / Her Cuma Hareket VPBV

THY ile Sabiha Gökçen'den Viyana (2) Prag (3) Budapeşte (2)

1.Gün İstanbul - Viyana
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali MİKATUR kontuarı önünde siz değerli konuklarımızla buluşma. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Viyana-ya hareket. Yerel saat ile varışın ardından özel otobüsümüz ile Viyana panoramik şehir turu için alandan hareket.Viyana şehir turunda görülecek yerler arasında; Opera Binası, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Hofburg Sarayı,Hundertwasser House ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Turumuzu takiben rehberinizin anlatımlarıyla serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte otele transfer ve yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz ile akşam ekstra organize edilecek Avusturya Grinzing Gecesi turuna katılabilirler. Bu turumuzda Viyana merkezine 20-25 dakika uzaklıkta bulunan Grinzing-in küçük ve şirin evlerinde, Viyana müzikleri eşliğinde ünlü şnitzellerinin tadına bakıyoruz. Turumuz sonrası otelinize transfer ve geceleme otelimizde.)

Ekstra Avusturya Grinzing Gecesi Turu: 50 Euro (Kişi Başı

2.Gün Viyana
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak organize edilecek tam günlük Liechtenstein Şatosu, Seegrotte yer altı gölü, Mayerling av köşkü, Heilingenkreuz Manastırı, Baden kaplıca şehri , Schönbrunn sarayı bahçeleri turu. Bu turda, önce Liechtenstein Şatosunu daha sonrıa maden ocağı iken bir patlama neticesinde icine su dolarak, yeraltı gölü olan ve II. Dünya Savaşı sırasında Nazilerin gizli savaş ucağı ürettikleri Seegrote yer altı gölünü geziyoruz. Yeraltında tekne ile gezintide yapılacaktır. Ardından bir ortaçağ keşişhanesi olan Heiligenkreuz-u geziyoruz. Daha sonra -Mayerling Faciası-na konu olan ve bugün Carmelita rahibelerinin yaşadığı manastır konumunda bulunan Mayerling av köşkünü panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra küçük ve şirin bir kaplıca şehri Baden. Turumuzun en son durağı Kraliçe Sisi-nin Sarayı olan Schönbrunn sarayının muhteşem bahçelerinde serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz sarayın içini ziyaret edebilirler. Burada serbest zamanımızdan sonra otele dönüş. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile Klasik müziğin başkenti Viyana-da ekstra Viyana-nın ünlü klasik müzik konserlerinden birini izleme imkânı. Geceleme otelimizde.

Ekstra Liechtenstein Şatosu & Seegrotte yer altı gölü &Mayerling av köşkü & Heilingenkreuz Manastırı & Baden termal şehri & Schönbrunn Sarayı bahçeleri turu .: 55 Euro (Kişi Başı)

Ekstra Viyana Konser Turu.: 55 Euro (Kişi Başı)

3.Gün Viyana - Prag
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Prag-a hareket. Yol üstünde arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Cesky Krumlov turu. (Bu tura iştirak etmeyen misafirlerimiz şehir girişindeki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir.) Bir Orta Çağ Kasabası olan Cesky Kurumlov Çek-in değerli bir mücevheri olmakla beraber aynı zamanda Unesco tarafından Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kasabadır. Kominizm-in en koyu dönemlerinde harap duruma gelmiş olan Cesky Kurumlov 1990-lardan itibaren tekrar yeniden doğuşunu yaşamış ve güzelliklerini ziyarete gelen tüm misafirlerine yansıtmıştır. Cesky Krumlov`a hayran kalacaksınız. Tur sonrası Prag yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızın ardından Prag şehir turu. Hradcany Kale Bölgesi, Loretta Kilisesi ,Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST.Vitüs Katedrali, Simyacılar sokağı, Franz Kafka-nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası serbest zaman. Akşam rehberiniz tarafından organize edilecek Ekstra Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turu. Prag-ın muhteşem gece manzarasını müzikli açık büfe yemek eşliğinde izliyoruz. Geceleme otelimizde.

Ekstra Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turu .: 35 Euro (Kişi Başı)

Ekstra Cesky Krumlov Turu: 30 Euro (Kişi Başı)

4.Gün Prag
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz için Ekstra Lapis elmas, granat satış mağazası & Karlovy Vary Kültür&Alışveriş turu. Bu turumuzda öncelikle Dünyaca ünlü Lapis Elmasın Çek cumhuriyeti fabrika satış mağazasını ziyaret ediyoruz. Burada birbirinden değerli taşların sergilendiği mağazada indirimli alışveriş yapabilir birçok değerli taşları tanıma ve görme fırsatı yakalabilirsiniz. Mağazada verilecek serbest zaman ardından Cumhuriyeti'nin kaplıcalarıyla ünlü şehri karlovy vary yolculuğumuza rehberinizin keyifli anlatımlarıyla devam ediyoruz. Kentte sıcaklıkları 30-72 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Gezimiz esnasında şehir turu yapılmakta. Atatürk-ün 1918-de kaldığı oteli, Dovorak`ın,Mozart`ın Göthe`nin,Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek,12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal,porselen,granat,kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Tur bitiminde otelimize transfer. Akşam rehberiniz tarafından düzenlenecek Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ mekanımızda, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda limitsiz yemek ve içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Ekstra Lapis satış mağazası &Karlovy Vary Kültür&Alışveriş turu .: 45 Euro (Kişi Başı) Yemekli .: 60 Euro (Kişi Başı)

Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği.: 65 Euro (Kişi Başı)

5.Gün Prag
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz tam gün Ekstra Dresden (Almanya) Kültür&Alışveriş turumuza katılabilirler.Bu turumuzda Prag-a 140 km mesafedeki Elbe-nin Floransa-sı olarak adlandırılan Barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini, Fraunkirche-yi, Zwinger Sarayını, Brulshl terası,Kral yolu, Elbe nehri, Martin Luther heykeli, Hof kilisesi,Semper Operası,eski şehir meydanı görülecek yerler arasındadır. Ardından Doğu Almanya-nın en güzel şehirlerinden olan ve Unesco tarafından dünya mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte Prag-a transfer. Akşam Eksta Çek yerel folklor Gecesi ve yemeği bu turumuzda lokal restaurantta yerel müzisyenlerin, dansçıların muhteşem şovlarını izlerken limitsiz içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Ekstra Dresden (Almanya) Kültür&Alışveriş turu .: 75 Euro (Kişi Başı)

Ekstra Terezin kampı & Dresden (Almanya) Kültür&Alışveriş turu .: 95 Euro (Kişi Başı)

Ekstra Çek yerel folklor Gecesi ve yemeği .: 45 Euro (Kişi Başı)

6.Gün Prag - Budapeste
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Budapeşte-ye hareket. Yol üzerinde ekstra Bratislava turu rehberimiz tarafından düzenlenecektir. (Bu tura iştirak etmeyen misafirlerimiz şehir girişindeki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir.) Bratislava, Slovakya Cumhuriyetinin başkenti ve en büyük şehridir. Tuna Nehri kıyısında yer alan şehir hem Avusturya'ya hem de Macaristan'a sınırdır. Dünyada bu şekilde iki devlete sınırı olan sadece iki tane başkent vardır. Şehir çok sayıda festivale ve ticari sergiye ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde görülecek yerler arasında Bratislava nehir kıyıları,1529-da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri, Bratislava Kalesi,St.Martin katedrali, eski tarihi şehirde gezinti, Grassalkovich Palace ,Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası,Mozart-ın 6 yaşında Maria Theresa-ya ilk konserini verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır. Bratislava turumuzunda sonra Budapeşte-ye yolculuğumuza devam ediyoruz. Budapeşte-ye varışın ardından şehir turu. Yaklaşık 150 yıl Osmanlı hakimiyetinde kalan şehirde Osman-lı izlerini görebilirsiniz. 17 Kasım 1873 yılında Budin ve Peşte-nin birleşmesi ile Macaristan-ın Başkenti olan Budapeşte şehir turu sırasında Kahramanlar Meydanı, Andrassy ve Rakoczi Caddeleri, Opera ve Sinagog Binaları, Budapeşte-nin simgesi sayılan 1884-1904 yılları arasında yapılan 700 oda-lı Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyılar, Erszebet Köprüsü, Balıkçılar Kulesi, Zincirli köprü, Kale ve Mathias Kilisesi, Gellert Tepesi ve Citadella görülecek yerler arasındadır. Turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz için akşam rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlenceli turumuza katılma imkânı. Bu turumuzda gideceğimiz şarap mahzeninde hem yerel şarapların ve yemeklerin hem de Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkaracaksınız. Sizlerde şovun bir parçası olabilirsiniz. Geceleme otelimizde.

Ekstra Bratislava Turu: 30 Euro(Kişi Başı)

Ekstra Çigan Gecesi: 40 Euro (Kişi Başı)

7.Gün Budapeşte
Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Estergon & Visegrad & Szentendre öğle yemekli gezisine katılabilirler. Bu turda önce Estergom Katedralini, Osmanlı-dan kalan Kale-nin kalıntılarını geziyoruz. Ardından bir ortaçağ kalesi ve aynı zamanda av şatosu olan ihtişamlı Visegrad-ı ziyaret ediyoruz. Bu turumuzda Visegrad kalesi Panoramik olarak görülecektir. Ögle yemeğini Rönesans atmosferinde alıyoruz. Daha sonra alışveriş için -Szentendre- isimli küçük bir kasabaya gidiyoruz. El işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb, pek çok şeyi bulabileceğiniz bu kasabada boş zamanın ardından otele dönüyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Tuna Nehri-nin ikiye böldüğü, Avrupa-nın incisi Budapeşte-yi nehirden izleme ve binaların tarihini dinlerken içeceklerini yudumlama fırsatı bulacakları Tuna Nehri gezisine katılabilirler. Radyo sanatçılarının sesinden muhteşem tarih yorumları ile Türkçe anlatımların yapıldığı turumuzu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Geceleme otelinizde.

Ekstra Estergon & Visegrad & Szendentre turu: 65 Euro (Öğle Yemekli) (Kişi Başı)

Ekstra Tuna Nehri Tekne Gezisi: 35 Euro (Kişi Başı)

8.Gün Budapeşte - Viyana - İstanbul
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Rehberinizin bilgilendireceği saatte Viyana Havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve uçuş işlemlerinin ardından Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul-a hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından İstanbul-a varış ve turumuzun sonu.

OTELLER

Prag 4* Galaxie Hotel vb

Viyana 4* Austria Trend Pyramide vb

Budapeşte 3* Canada Hotel vb

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul(Saw)-Viyana-İstanbul(Saw) arası uçak bileti,
Havalimanı vergileri,
Belirtilen kategorideki otellerde 7 gece konaklama,
Sabah kahvaltıları,
Alan- Otel- Alan transferleri,
Tüm şehirlerarası transferler,
Prag-Viyana-Budapeşte yarım gün şehir turları,
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,
Prag-Viyana-Budapeşte şehir ve otel vergileri,
Gidişte ve dönüşte uçakta yemek ikramları,
Zorunlu sigorta (Mesleki sorumluk)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Seyahat sağlık sigortası
Vize Ücreti,
Yurtdışı Çıkış Harcı,
Tüm otel ekstraları,
Ekstra Turlar,
Rehber ve şöfor tipleri,FİYAT TABLOSU

Periyot Kişi Başı İlave Yatak Tek Kişi Bebek 1.Çocuk 2.Çocuk
4* ve 5* Oteller
24.07.2015 - 31.07.2015 429,00 EUR 429,00 EUR 609,00 EUR 150,00 EUR 409,00 EUR -
14.08.2015 - 21.08.2015 429,00 EUR 429,00 EUR 609,00 EUR 150,00 EUR 409,00 EUR -
04.09.2015 - 11.09.2015 429,00 EUR 429,00 EUR 609,00 EUR 150,00 EUR 409,00 EUR -

 

EK HİZMETLER

Ek Hizmet Durum Kişi Başı Çocuk Bebek
4* ve 5* Oteller
Seyahat Sigortası ( 65 Yaş Üstü ) Zorunlu Değil 30,00 EUR 30,00 EUR 30,00 EUR
Seyahat Sigortası ( 65 Yaşa Kadar ) Zorunlu Değil 15,00 EUR 15,00 EUR 15,00 EUR
Vize Hizmet Bedeli Zorunlu Değil 120,00 EUR 120,00 EUR 120,00 EUR